ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА

24 лютого 2022 року закарбується в пам’яті кожного українця назавжди. Саме з того часу незворотньо змінилось і наше музейне життя . Насамперед, зміни відбулись у свідомості кожного музейника, дотичного до збереження національних культурних цінностей.

З початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” тримає свій культурний фронт – і як об’єкт світової спадщини UNESCO, і як однин із найбільших провідних музейних закладів країни, фондова збірка якого нараховує понад 72 000 пам’ятки державної частини Музейного фонду України.

Широкий загал закордонних музейних інституцій не залишився осторонь. Потужна культурна гуманітарна допомога надходить від усіх небайдужих партнерів задля убезпечення культурної спадщини України від пошкоджень та руйнувань. Одним із наших надійних партнерів є Німеччина. Ukraine Art Aid Center за ініціативи Stephan Dömpke, який колись відвідував Києво-Печерську лавру, та особливого сприяння World Heritage Watch, передав Заповіднику значний обсяг пакувального матеріалу та обладнання для зберігання музейних пам’яток. І сьогодні можна вже з впевненістю говорити, що здебільшого колекцію забезпечено всім необхідним для збереження. Щиро вдячні пану Stephan Dömpke, пані Олені Балун, пані Ірині Нікіфоровій за небайдужість, підтримку, професійний підхід та розуміння нагальних музейних потреб. Разом – ми сила на шляху до Перемоги! Сподіваємось на зустрічі в Києві, зокрема і в Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра”, після війни!

YouTube icon
Facebook icon