Ковнірівський корпус
Зі східного боку від Успенського собору виділяється багато прикрашений фігурними фронтонами корпус колишньої пекарні з проскурнею. Оскільки його перебудував кріпак монастиря Степан Ковнір, за ним закріпилася назва "Ковніріський корпус". Тепер це одна споруда, але будувалася вона у різні часи. Одна частина, південна, була споруджена у XVII ст. та реконструйована С.Ковніром у 40-х роках XVIII ст., а друга, північна, побудована та оздоблена ним у 1744-1745 рр.
За проектом С.Ковніра над старою частиною споруди звели другий поверх, а з південної сторони прибудували двоповерховий будинок книжкової крамниці. В її архітектурі, як і в інших цивільних спорудах цього майстра, використані традиційні прийоми української кам'яниці.
Перебудований корпус прикрашений на фасаді п'ятьма фігурнимим фронтонами. Два фронтони за своїми формами близькі до бокових фронтонів Успенського собору, які робив теж С.Ковнір. Їх орнаментика втілює елементи народного різьблення. Головний фасад будови виконаний у тій самій манері, що й келії соборних старців. Пілястри, які поділяють стіни, чергуються з вікнами, а вгорі їх капітелі з'єднуються з профільованимкарнизом. Вікна прикрашені зображеннями черепашок у півколах.
У роки фашистської окупації Ковнірівський корпус був частково зруйнований. Його відновлено лише у 1963 р.
Зараз тут розташовано Музей історичних коштовностей України.