Особливий порядок у період дії карантинних обмежень

Особливий порядок

 проведення профілактичних, протиепідемічних,

у тому числі дезінфекційних, та інших заходів

у Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" у період дії карантинних обмежень

 

Загальні положення

Цей Особливий порядок проведення профілактичних, протиепідемічних, у тому числі дезінфекційних, та інших заходів (далі – Порядок) у Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" (далі – Заповідник) у період дії карантинних обмежень  визначає порядок відвідування, дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів, закріплює основні права, обов’язки та правила поведінки відвідувачів і працівників на його території.

Дія цього Порядку поширюється на всіх, без винятку працівників та відвідувачів Заповідника.

 

1. Вимоги щодо персоналу

1.1. Керівники структурних підрозділів Заповідника повинні:

1.1.1. проводити роз’яснювальну роботу з персоналом щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів середпрацівників;

1.1.2. проводити щоденний інструктаж для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічнихзаходів;

1.2. Допуск до роботи працівників здійснюється за умови наявності у них вдягнених засобів індивідуального захисту: (зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно).

1.3. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисної маски, одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту працівник повинен ретельно вимити руки з милом та обробити антисептичним засобом.

1.4. Працівники повинні:  дотримуватись відповідних санітарних та протиепідемічних заходів; використовувати дезінфікуючі засоби. 

1.5. Обов’язковим є дотримання безпечної рекомендованої фізичної дистанції не менше ніж 1,5 м.

1.6. Організувати спеціальні скриньки для прийому кореспонденції (максимально використовувати електронні та телефонні засоби комунікацій уникаючи фізичних контактів).

1.7. Надання послуг без одягнених засобів індивідуального захисту(респіратор або захисна маска (у т. ч. виготовлені самостійно).

1.8. Працівникам установ, організацій і підприємств, розташованих на території Заповідника надання послуг без одягнених засобів індивідуального захисту (респіратор aбo захисна маска (у т.ч. виготовлені самостійно). 

2. Вимоги щодо проведення культурно-мистецьких, релігійних та інших заходів

2.1. Кількість одночасно перебуваючих відвідувачів заходу та інші обмежувальні норми визначаються постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Cov-2» та Тимчасовими рекомендаціями щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 06 червня 2020 року № 35».

2.2. При проведенні заходів в приміщеннях, відвідувачі повинні перебувати в респіраторах або захисних масках, що покривають рот та ніс, протягом всьогочасу з дотриманням дистанції 1,5 метра між присутніми.

2.3. Забезпечується безперебійна робота систем вентиляції у випадку проведеннякультурного заходу вприміщенні.

2.4. Рекламні брошури, журнали та інші поліграфічні матеріалиповинні бути недоступні для відвідувачів.

 

3. Вимоги щодо дезінфекції контактних поверхонь

3.1. Збільшити кратність (через кожні 3 години робочого часу) проведення дезінфекційних заходів (вологі прибирання з використанням дезінфікуючих засобі в у приміщеннях, особливо в місцях найбільшого контакту з поверхнями - ручки дверей, санітарно-технічні прилади).

3.2. Дезінфекцію контактних поверхонь проводити кожні 3 години під час роботи.

3.3. Забезпечити дотримання нормативних показників мікроклімату приміщень (вологість, температура повітря) та забезпечити наскрізне провітрювання приміщень.

3.4. Для дезінфекції використовувати стандартні дезінфекційні засоби, зареєстровані в Україні відповідно до законодавства, та мають чинне Свідоцтво про державну реєстрацію. Дотримуватись інструкції до застосування кожного окремого дезінфекційного засобу, в тому числі щодо дотримання його ефективної концентрації та експозиції (з дотриманням часу перебування на оброблюваній поверхні).

 

4. Вхідний санітарний контроль

4.1. Вхідний санітарний контроль відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» є елементом протиепідемічних заходів та відноситься до медико-санітарних заходів, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб. Вхідний санітарний контроль являє собою контроль за станом здоров’я осіб з метою виявлення ризиків передачі захворювання в організованих колективах та в місцях великого скупчення людей.

4.2. Не допускаються до приміщень особи без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно.

4.3. Забезпечення вхідного санітарного контролю здійснюється шляхом:

4.3.1. візуального огляду (загальний стан, ознаки лихоманки, наявність ознак гострого респіраторного захворювання кашель, чхання, нежить);

 

5. Відповідальність за порушення цього Порядку

5.1. У разі порушення даного Порядку працівниками Заповідника, керівником може бути прийняте рішення щодо застосування заходів дисциплінарного впливу, а також застосування інших заходів передбачених чинним законодавством.

5.2. Контроль за дотриманням цього Порядку покладається на керівників відповідних підрозділів Заповідника.

 

Цей Порядок вступає в дію з 05.08.2020 та діє до окремого розпорядження.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon