Пропонуємо до вашої уваги черговий випуск фотопроєкту “На згадку про Києво-Печерську лавру”

Сьогодні ми завершуємо розповідь про архітектурно-археологічні дослідження 1997–2000 рр., які передували та супроводжували відтворення Великої Печерської церкви.

Кожен з чотирьох попередніх випусків був присвячений певному періоду означених робіт або ж оповідав про той чи інший комплекс виявлених пам’яток (див.: посилання №1, посилання №2, посилання №3, посилання №4).

Таким чином, можна вважати, ми своє завдання виконали – за допомогою фотоматеріалів кінця ХХ ст. розповіли вам про основні етапи археологічних робіт і познайомили із найважливішими знахідками, виявленими під час цих досліджень. Утім, у редакторському портфелі залишилося чимало знімків, які не потрапили у попередні випуски нашого “археологічного” циклу. Більшість з них просто не “вкладалися” в якусь певну тему, бо скоріше характеризують загальний перебіг досліджень протягом всього часу їх проведення. На них зображені не тільки і не стільки археологи, але й інші співробітники заповідника, а також представник Києво-Печерського монастиря, який за дорученням намісника здійснював нагляд за процесом відновлення Успенського собору.

Наступного тижня в проєкті “На згадку про Києво-Печерську лавру” ми розпочнемо знайомити вас із фотоматеріалами, присвяченими роботі архітекторів, реставраторів та будівельників, які протягом 1998–2000 рр. відроджували Успенський собор Києво-Печерської лаври. У першому випуску цього циклу ви зможете дізнатися про події осені 1998 року, коли на руїнах Успенського собору почалися роботи з його відновлення.

 

Підписи під фотографіями:
01. Захисна каска необхідний атрибут на будівництві та під час археологічних досліджень. Насельник Києво-Печерської лаври ієромонах (нині архімандрит) Іосиф (Левченко)
02. Першими роботу розпочали археологи. Олександр Сиромятников встановлює палатку над майбутнім розкопом
03-04. Робочий інструмент археолога не завжди совок, ніж і пензлик. Іноді доводилось братись за відбійним молоток. Андрій Занкін і Олександр Резуто
05. Роботи тривали під пильним поглядом отця Іосифа 
06. Особлива увага приділялась обстеженню залишків опалювальних каналів. Оксана Чобітько (Риженко)
07-08. Учасники розкопок на власні очі переконались, що храм стоїть на кістках. Ієромонах Іосиф допомагає збирати кісткові останки
09. Траплялись і цікаві археологічні знахідки: о. Іосиф розглядає фрагмент тканини
10-11. Знахідки привернули увагу працівників фондів і реставраторів: о. Іосиф, Оксана Чобітько і завідувачка фондів заповідника Галина Марченко (іл. 10); Галина Марченко, співробітник центру реставрації та експертизи Олександр Загребельний та о. Іосиф (іл. 11)
12. Тут відбувались археологічні дослідження

YouTube icon
Facebook icon