Міжнародна науково-практична конференція «Об'єкти всесвітньої спадщини як осередки сталого розвитку»

30 листопада 2021 року було проведено другий етап Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції «Об'єкти всесвітньої спадщини: практики сталого розвитку міської спадщини» на платформі Медіацентру ДП «ГДІП».

Організатори заходу – Центр всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, Міністерство культури та інформаційної політики України і Національний заповідник «Києво-Печерська лавра».

Вітальними промовами відкрили конференцію заступниця Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Катерина Чуєва, українська дипломатка, Посол з особливих доручень Секретаріату Національної комісії у справах ЮНЕСКО Тетяна Іжевська та виконувач обов’язків генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Олександр Рудник.

Після виголошення вітальних адрес учасникам заходу було презентовано висновки першої онлайн-конференції, що відбулася у 2020 році. Далі заступниця директора Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Джоті Хосаґрахар виступила з лекцією на тему «Імплементація. Рекомендації про історичний міський ландшафт – роздуми щодо 10-річчя».

Офіційну частину онлайн-конференції було завершено презентацією Києва, яку представив директор Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації Олександр Никоряк.

Після церемонії відкриття учасники онлайн-конференції перейшли до пленарних засідань за тематичними напрямами «Історичне міське середовище», «Процвітання та засоби до існування», «Знання і навички», «Залучення і участь», «Мир і безпека».

Під час онлайн-конференції національні та міжнародні експерти обмінялися науковими знаннями й практичним досвідом щодо основних викликів та можливостей міської спадщини, її внеску у сталий розвиток, а також транслювали приклади успішних ініціатив, направлених на нарощення потенціалу керівників об’єктів всесвітньої спадщини у сприянні процвітаючим, життєздатним й мирним містам.

Серед інших результатів – підвищення обізнаності поміж керівників об’єктів всесвітньої спадщини в Європі, їхніх команд і мереж щодо ролі культури та культурної спадщини в досягненні сталого розвитку, а також визначення факторів, що перешкоджають реалізації в повному обсязі потенціалу культурного внеску в економічний, соціальний та екологічний сталий розвиток.

До конференції в онлайн та офлайн форматі долучилися представники міських об’єктів всесвітньої спадщини країн Європейського регіону й Східного партнерства, державних і місцевих органів влади, державних і громадських організацій, міжнародні експерти.

Загалом конференція об’єднала учасників з понад 50 країн світу.

1 грудня 2021 року за результатами конференції захід буде продовжено воркшопом для українських експертів.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon