Лекція "Успенський собор – святиня, відроджена Україною!" відбулася в рамках заходів до 950-річчя закладення Успенського собору
Успенський собор – святиня, відроджена Україною!
- Саме ця фраза стала лейтмотивом лекції про відбудову Успенського собору, замінованого більшовиками і зруйнованого у 1941 р. Її спікером став Анатолій Антонюк, кандидат технічних наук, заслужений будівельник України, лауреат Державної премії України у галузі архітектури.
- Саме він очолював великий творчий колектив Українського державного науково-дослідного і проектного інституту "УкрНДІпроектреставрація", який упродовж 1998–2000 рр. із руїн відбудовував головну святиню Києво-Печерської лаври.
- Під час зустрічі відвідувачі дізналися багато цікавих фактів не лише про етапи відбудови, але й нелегку боротьбу за її початок, яка тривала упродовж чверті століття. В ті часи деякі московські чиновники виступали проти відновлення, кажучи, що краще залишити “романтичні руїни”. Проте команда фахівців на чолі з Анатолієм Антонюком відстоювала своє бачення: «Успенський собор – це центральна домінанта ансамблю Києво-Печерської лаври. І зруйнований храм фактично порушує весь комплекс святині».
- У межах лекції відбулася оглядова подорож Успенським собором, яку супроводжувала розповідь про особливості інтер’єру, відтворення давніх архітектурних елементів.
Нинішній Успенський собор – це приклад розквіту стиля українське бароко. Ззовні семибанний храм виблискує позолоченими куполами, а всередині зберігає реконструкцію однієї із своїх автентичних прибудов – створюється враження, ніби в інтер’єрі є ще одна церква.
У заході взяли участь військові капелани, учасники Програми "Духовне відновлення культурою", запрошені гості.
Лекція "Успенський собор – святиня, відроджена Україною!" відбулася в рамках заходів до 950-річчя закладення Успенського собору.
Відкриваймо Лавру разом! До нових зустрічей!