Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» презентує потужний виставковий проєкт «...Але будуть відроджені у славі і силі»

11 травня о 16:00 у Трапезній відкриється виставка "...Але будуть відроджені у славі і силі" (1 Кор. 15:43). В експозиції представлені храми і сакральні споруди різних віросповідань та конфесій на теренах України, понівечені внаслідок повномасштабної військової агресії російської федерації.

За понад рік повномасштабної війни російські окупанти зруйнували, пошкодили чи сплюндрували майже півтисячі храмів і сакральних споруд в Україні, значна частина з яких має історико-культурну цінність і є пам’яткою архітектури й мистецтва. 

Організаторами експозиції виступили: 

  • Національний заповідник «Києво-Печерська лавра», 
  • Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, 
  • Національний музей історії України у Другій світовій війні 
  • за участі та сприяння Православної Церкви України.

До уваги відвідувачів представлені оригінальні експонати з колекції трьох музейних інституцій та унікальні фотодокументи, що свідчать про злочинні дії російської федерації проти свободи совісті й людяності. 

Після перемоги України ці матеріали увійдуть до доказової бази на міжнародному судовому процесі проти країни-терориста. Та не лише розпач і гнів має викликати ця виставка, а й віру у найскоріше відродження нашої країни та її духовних пам’яток. 

Місце проведення виставки обрано не випадково. 
Трапезну палату Києво-Печерської лаври в середині ХХ століття понівечили нацисти – ідейні попередники путінської тоталітарної російської імперії. 

Згодом, як і інші лаврські пам’ятки, у тому числі  – Успенський собор, Трапезна палата відновлена українським народом. Тож після перемоги цивілізованого людства над ворогом, у «славі і силі» будуть відроджені й поруйновані храми сучасної України.

Виставка триватиме з травня 2023 по квітень 2024 року.
Місце проведення: Трапезна, НЗ "Києво-Печерська лавра" (вул. Лаврська, 9)
Щоденно: 10:00-18:00
Вартість входить в єдиний квиток відвідування заповідника.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon