Престур для журналістів церквою Спаса на Берестові: відкриваємо український зміст Києво-Печерської лаври

4 травня 2023 року в Заповіднику відбулася екскурсія для журналістів із відвідуванням церкви Спаса на Берестові та преспідхід в.о. гендиректора Національного заповідника“Києво-Печерська лавра”, кандидата історичних наук Максима Остапенка. Під час зустрічі він розповів про роботу Комісії Міністерства культури та інформаційної політики України, ключові пріоритети розвитку очолюваного ним закладу та відповів на запитання журналістів.

“Ми впевнені у тому, що спільними зусиллями  зробимо відроджені українські скарби та реліквії Києво-Печерської лаври рівнонаближеними до кожного, а історичну та сакральну культурну спадщину України – предметом гордості українців та фундаментом зміцнення української державності та самоідентифікації, – заявив Максим Анатолійович. 

Працівниками науково-дослідного відділу історії та археології Заповідника  – Сергієм Тараненком, завідувачем науково-дослідного сектору археології, кандидатом історичних наук, Ярославом Литвиненком, провідним  науковим співробітником, кандидатом історичних наук  та Оленою Махотою, науковою співробітницею, в церкві Спаса на Берестові було проведено авторську екскурсію.

Завдяки рідкісним артефактам, фрагментам давньоруської фрески, зразкам плінфи з унікальними торцевими знаками та побутовими відмітками  журналісти дізналися більше про українську історію ХІ–ХІІ ст.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon