Презентація видань Заповідника у США

Перебуваючи у США, начальник видавничого відділу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника , архітектурний ансамбль якого перебуває під патронатом ЮНЕСКО, а також його видавничої діяльності.

У Бібліотеці Конгресу США (Вашингтон, округ Колумбія) відбулася змістовна бесіда з керівником Європейської читальної зали Грантом Г. Гаррісом та консультантом-спеціалістом Регіною Фраков’як. Бібліотеці було презентовано низку наукових збірок Заповідника, матеріалів його конференцій та окремі видання, що вийшли друком за останні роки і були відсутні у бібліотеці. О. Черняхівська відвідала книжкове сховище Європейської читальної зали бібліотеки, де міститься багато літератури  української тематики. За дорученням адміністрації Заповідника  також обговорювалися питання щодо надання матеріалів з Бібліотеки Конгресу США про зв’язки Києво-Печерської лаври зі США (що мали місце в історії монастиря).

У бібліотеку одного з провідних вищих учбових закладів США – Карнегі-Меллон Університету (Піттсбург, штат Пенсильванія) було передано наукове видання Заповідника “Академік Безсонов С. В. Архітектура Києво-Печерської лаври в її історичному розвитку”, яке щойно вийшло друком з нагоди 130-річчя з дня народження вченого (упорядник – О. Черняхівська) і пояснення до нього англійською мовою. На фото – професор департаменту історії Університету, доктор філософії Венді Голдман (на фото ліворуч) та Сюзан Коллінз – старший бібліотекар.

Також було проведено презентацію даної монографії у бібліотеці Піттсбурзького університету. Захід супроводжувався демонстрацією слайдів з зображенням пам’яток архітектури Заповідника і  розповіддю як про віхи історії Києво-Печерської лаври і її значення для світу, так і про нелегкий шлях роботи до читача. Презентація була організована професором кафедри слов’янських мов і літератур Університету, доктором філософії Девідом Бірнбаумом і старшим спеціалістом бібліотеки Енн Кеніг.

YouTube icon
Facebook icon