Відчути історію мазепинських часів: Лавра запустила новий екскурсійний маршрут

Національний  заповідник “Києво-Печерська лавра” за ініціативи екскурсійного бюро @Лавра Печерська  запустив новий унікальний маршрут авторську лекцію-екскурсію «Постать Івана Мазепи та Києво-Печерська лавра».

Під час екскурсії відвідувачі можуть дізнатися про звершення найшанованішого ктитора Печерської обителі, великого гетьмана Івана Мазепи, як будівничого української державності  і ворога імперії. А головне відчути свою спорідненість та ідентичність з потужною постаттю. Він уособлював той тип державника, що поєднував у собі любов до Батьківщини, бажання міці та розвитку для неї. Ці прагнення виливалися в практичні дії, зокрема проявляючись у меценатській діяльності, розмах якої вражає. 

Під особливою опікою Івана Мазепи перебувала саме Києво-Печерська лавра. Власним немалим коштом гетьман звів навколо Верхньої території Лаври кам’яні оборонні мури з чотирма сторожовими баштами, включаючи витрати на дві надбрамні церкви – реставрацію Троїцької, що над головною лаврською брамою, та будівництво нової кам’яної церкви Всіх Святих. На останній було поміщено родинний мазепинський герб.

За словами авторки маршруту провідного екскурсовода Наталії Бондаренко, вона хотіла зруйнувати шаблони, що їх довгий час вибудовувала російська пропаганда навколо постаті видатного державника. Також вона прагнула встановити радіус присутності Івана Мазепи та памʼяті про нього на території Лаври.

Протягом екскурсії відвідувачі почули історію появи Мазепинських оборонних мурів. Зокрема про сміливе архітектурне рішення, що додало унікальності Троїцькій церкві, утворивши біля неї курдонер - ділянку перед фасадом. Мало хто знає, що такі ж курдонери робили європейські зодчі в епоху бароко. 

Гості пройшлися найзнаковішими місцями, до появи чи розбудови яких доклав руку меценат. Крім того, відвідувачі почули нове прочитання герба Мазепи.

Екскурсія проводиться щонеділі о 14:30 за попередньої реєстрації

Реєстрація за посиланням

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon