"Вплив цифри на розвиток туристичної дестинації

У Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра”  фахівці туристичної та цифрової галузі обговорили технологічні можливості для туристичного й культурного напрямів під час заходу "Вплив цифри на розвиток туристичної дестинації".

Розвиток простору завдяки цифровим технологіям є актуальним для регіонів та країни в цілому під час війни та після її завершення, як переконані учасники заходу, який відбувся за підтримки Київ Цифровий та за ініціативою Svitlana Kotliarevska радниці гендиректора Заповідника, засновниці “Gov club” та Катерина Колотій.

Модераторкою заходу стала лідерка віртуального туризму, засновниця ГО "Цифровізація туризму та культури" Olena Chernega.

Зустріч відкрив Maxym Ostapenko, який розповів про стратегічні зміни у Заповіднику:

“Лавра має відродити змістові орієнтири України, стати базовим центром створення формації українськості, відродити українські імена та сенси. Тому спільно з нашою екскурсійною командою Лавра Печерська та Благодійний Фонд "Українська Лавра" ми переглядаємо туристичну політику Заповідника, впроваджуючи інновації та культуру гостинності, «змолодшуючи» авдиторію. Ми прагнемо повернути у Лавру не тільки українців,  а й міжнародного туриста, водночас обов’язково відповідаючи на ключове питання: Хто такі українці? Що таке Україна?”

На думку організаторів, поєднання цифрових та офлайн сервісів і продуктів допоможе розвиватися туристичній галузі навіть в умовах війни. 

“Цифра – це єдиний інструмент для країни зараз, щоби голосніше заявити про себе. Сьогодні цифра виконує таку місію, як психологічний гачок. Люди, що зараз в цифрі, переглядають віртуальні тури, мандрують в доповненій реальності. Щойно відкриється небо, то приїдуть до нас”, – переконана Олена Чернега.

Реальні приклади дієвості цифрових продуктів та успішні кейси розвитку та промоції на зустрічі представили: Олександр Величко – співзасновник V-Art Corp; Микола Омельченко – перший сертифікований Google фотограф; Юрій Зозуля – засновник додатка Digital-пригод FreeGen GO!; Ярослав Заграйчук – директор із розвитку Waylight; Юрко Преподобний – Skeiron; Олексій Мельник – СЕО “netMEET”

Те, що культурний тил – необхідний складник нашої перемоги яскраво  демонструвала доповідь В’ячеслава Шерстюка – директора Центру охорони та досліджень пам’яток археології м. Полтава, археолога, історика та військового  ЗСУ, що презентував її онлайн просто з передової.

Заповідник представив digital-проєкти, які вже запущено у Лаврі з 3D- оцифрування та створення віртуальних маршрутів під керівництвом ініціативної групи, до якої долучилися наші партнери: Olena Chernega Dmytro Matiash

Фото Ян Лагодзьки

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon