28 червня на території Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” відкрилась виставка “Європейська Україна. Доба Мазепи”

До Дня Конституції України, 28 червня 2022 р., для широкого загалу був представлений новий виставковий проект, в реалізації якого взяли участь Національний музей історії України, Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського НАН України і Центральний державний історичний архів України, м. Київ. В автентичній будівлі кінця ХVII-XVIII ст. (нині – Скарбниця Національного музею історії України) урочисто відкрито знакову виставку “Європейська Україна. Доба Мазепи” – “European Ukraine. The Mazepa Epoch”.

У трьох виставкових залах представлено унікальні речі та документи, які доводять європейські засади формування українців як “народу політичного”, котрим керувало усвідомлення свого права на вибір керманичів, узгодження законодавства і освіти із загальноєвропейським поступом, а також необхідності відстоювати свободи краю “шаблею і пером”.

Зі збірки Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” презентовано 36 унікальних артефактів, що пов’язані з діяльністю української еліти. Це оригінальні документи, коштовні вклади до церковних ризниць, як-то напрестольний хрест – дар Петра Могили до храму Спаса на Берестові 1640 р., вклади Івана Мазепи до Успенського собору Києво-Печерської лаври, книги лаврського друку від 1629 до 1707 рр., гапти й інші дорогоцінні речі, вироблені стараннями черниць Києво-Печерського Вознесенського монастиря, ігуменею якого з 1683 до 1707 рр. була Марія Магдалена Мазепина.

Увага відвідувачів до виставки “Європейська Україна. Доба Мазепи”, що несе в собі глибокий історичний зміст, буде найкращою винагородою для його творців у вирішальний час боротьби українців за своє європейське майбутнє.

YouTube icon
Facebook icon