У Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” завершив роботу археологічний семінар

25 червня 2022 року завершився науково-практичний археологічний семінар для студентів І курсу історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка на базі науково-дослідного сектору археології Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”. За планом семінар мав проводився онлайн. Але група з 8 студентів виявила бажання взяти в ньому участь перебуваючи безпосередньо у заповіднику.

Студенти, незалежно від форми практики, заслухали вісім онлайн-лекцій присвячених різним аспектам археологічних досліджень. Під керівництвом завідувача науково-дослідного сектору археології Сергія Тараненка з доповідями виступили науковці сектору – Юлія Мисько, Дмитро Пефтіць та Олена Махота. Також було запрошено спеціалістів з Інституту археології НАН України та Національного університету “Києво-Могилянська академія” – Андрія Оленича та Вероніку Унгурян.

В екскурсійному супроводі Ю. Мисько і С. Тараненка студенти відвідали територію заповідника, оглянули Успенський собор, церкви Прпп. Антонія і Феодосія Печерських, Всіх Святих, Спаса на Берестові. Протягом двох тижнів вони відвідали сім виставок заповідника, а також взяли участь в архітектурно-археологічних дослідженнях прихованої ніші у церкві Спаса на Берестові.

На базі сектору проводились практичні заняття з камерального опрацювання колекцій, шифрування і замальовки керамічних виробів, упорядкування та систематизація наукової бібліотеки й архіву, створення виставкової зали для експонування артефактів з науково-допоміжного фонду сектору тощо.

За результатами семінару, 26 червня, на науково-практичній конференції у Київському університеті ім. Б. Грінченка, студенти виступили з доповідями, які вчергове довели його практичну цінність і нагальну необхідність для майбутніх фахівців.

YouTube icon
Facebook icon