У Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” розміщена інсталяція французького митця Жан Марка Лєфевра, створена на підтримку України

17 червня 2022 року відбудеться презентація проєкту, реалізованого за підтримки Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” та Печерської районної в місті Києві державної адміністрації. Куратори – Володимир Балибердін, Галина Дюговська, члени Національної спілки художників України, Спілки дизайнерів України.

“Сьогодні я не можу думати ні про що, оскільки у серці лише біль за ваш героїчний, багатостраждальний народ. Створені мною керамічні сльози, це сльози очищення і оновлення українського народу, лоза, що їх тримає символізує сьогоднішній час і незнищенність України. Але Україна не одна в цьому страшному випробуванні, тому я сьогодні тут, і тому ці керамічні сльози відродження і оновлення, в знак підтримки вже є у Польщі, будуть також у Франції”, – каже автор. Ця інсталяція органічно вписалася на віковічних каштанах давньої Соборної площі, символізуючи зв’язок минулого, теперішнього і нашого переможного майбутнього. Символічним також є вибір матеріалу для виконання інсталяції, зокрема, кераміки, яка пройшла у своєму бутті віки і вижила, вистояла, отримала новий розвиток; міцна і витривала лоза, яка скільки б її не зрізали, обов’язково проростає знову – і все це про нас, українців, стійких, витривалих, непереможних!

Інсталяція відтепер стане постійної прикрасою та знаковим місцем заповідника.

YouTube icon
Facebook icon