ХVI Міжнародна наукова конференція «Несторівські студії»: «Космас, Галл Анонім і Нестор в транскультурній перспективі»

7–8 грудня 2018 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику проходить ХVI Міжнародна наукова конференція «Несторівські студії»: «Космас, Галл Анонім і Нестор в транскультурній перспективі». Організаторами наукового форуму є Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Університет гуманітарних та природничих наук ім. Яна Длугоша (м. Ченстохова, Республіка Польща), Інститут історії Академії наук Чеської Республіки, Лабораторія гуманітарних міждисциплінарних студій при Університеті ім. Адама Міцкевича  (Познань, Республіка Польща).

Відкрив захід начальник науково-дослідного відділу історії та археології, кандидат історичних наук Костянтин Крайній. Він зазначив, що спочатку у науковій конференції «Несторівські студії» брали участь лише науковці провідних наукових інституцій та викладачі вищих навчальних закладів Києва, а згодом вона набула статусу Міжнародної.

Учасники цьогорічної конференції - історики, реставратори, мистецтвознавці, археологи з різних міст України, Польщі - розглядатимуть такі теми, як сакральне і символічне: міжкультурні зв’язки за середньовічними хроніками Галла, Нестора, Космаса, історію християнських пам’яток як місць транскультурного діалогу в Центральній та Східній Європі, історіографічну традицію та джерелознавство в країнах Центральної та Східної Європи, практичні результати і перспективи міждисциплінарних досліджень середньовічної історії слов’янських країн.

З програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.

YouTube icon
Facebook icon
Twitter icon